جستجو

تبلیغات


  تبلیغات شما در اینجا

معایب سیستم روشنایی سنتی:

  معایب سیستم روشنایی سنتی:
  1-عدم امکان تغییر در نوع کنترل
  اگر کنترل یک سرخط روشنایی سنتی با استفاده از یکی از کلید های تک پل، دو پل، تبدیل و صلیبی باشد، تا آخر هم همین خواهد بود و شما غیر از استفاده از این کلیدها به گونه ای دیگر نمیتوانید کنترل آن سرخط روشنایی را در دست داشته باشید.
  2-خاموشی زیاد در هنگام تغییرات و تعمیرات
  در صورت سوختن یک چراغ و یا تغییر و تعمیر در مسیر یک سرخط روشنایی، شما حداقل مجبور به قطع برق فیوزی هستید که آن سرخط روشنایی در مسیر خروجی آن فیوز است و بدیهی است تنها آن فیوز مربوط به آن سرخط شما نبوده و ممکن است برای ایجاد این تعمیرات یا تغییرات برای مدتی که فیوز قطع است، سایر سرخط های روشنایی مسیر آن فیوز هستند خاموش باشند و این کار تعمیرات را در ساعات تاریک شبانه روز غیر ممکن خواهد کرد.
  3-مصرف بالای انرژی، بدون صرفه جویی
  در طرح سنتی روشنایی، چون کنترل شما روی بخش های روشنایی تنها از طریق کلیدهای سنتی نصب شده روی دیوار میباشد، بنابراین هیچ مدیریتی در زمینه کاهش مصرف انرژی نمیتوانید داشته باشید و تنها وقتی کاهش مصرف انرژی دارید که خودتان به صورت دستی کلید مربوط به آن سرخط روشنایی را خاموش کنید.
  4-کاهش طول عمرلامپ و افزایش هزینه های نگهداری
  با گذر زمان و افزایش طول عمر ساختمان، به دلیل فرسودگی کلیدهای سنتی سر راه سرخط های روشنایی، برق ورودی به سرخط روشنایی به جای تغییر سطح ولتاژ آن از صفر به 220 ولت در یک لحظه، ممکن است با تأخیر و یا پس از چندین بار نوسان از صفر به 220 ولت برسد که این مستقیما به چراغ ها آسیب رسانده و باعث کاهش عمر مفید آن ها و در نهایت سوختن چراغ میشود. به خصوص در مورد لامپ های کم مصرف
  5. وجود کلید های سلکتوری درتابلوهای برق
  6. سوئیچینگ ولتاژ و جریان بالا(حدود 220 ولت و 10 آمپر)
  7. تعدد پر شمار کلیدهای سنتی دیواری:
  بی شک این مهمترین عیب میباشد. اگر در ساختمان های امروزی و به ویژه در سطح زیر بنای بالا که روشنایی های زیادی در ساختمان کار میشود سیستم روشنایی به صورت سنتی اجرا شود، با پدیده تعدد و شمار بالای کلیدهای سنتی در سطح دیوارهای داخلی ساختمان روبرو هستیم که متأسفانه این پدیده از دید سازندگان دور بوده و در زمان تحویل ساختمان جلوه پیدا میکند و معایبی از قبیل: سیم کشی های زیر ساخت دشوار، نصب دشوار کلیدها کنار یکدیگر، حجم بالای سیم در پشت کلیدها و عدم ایمنی و امکان قطعی بالا، افزایش هزینه تحمیلی خرید کلیدها در آخر، پر شدن دیوار ها و جلوه نامناسب و ناهماهنگ با فضاسازی های مدرن و مهمتر از همه انتخاب دشوار کلیدی است که میخواهیم سرخط مورد نظر ما را کنترل کند.


  این مطلب تا کنون 22 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ چهار شنبه 17 شهريور 1395
  منبع
  برچسب ها : روشنایی ,سرخط ,سنتی ,کاهش ,فیوز ,کلیدهای ,سرخط روشنایی ,کلیدهای سنتی ,روشنایی سنتی ,سیستم روشنایی ,افزایش هزینه ,معایب سیستم روشنایی ,
  معایب سیستم روشنایی سنتی:

تبلیغات


  Ads

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز شنبه 9 ارديبهشت 1396

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر